Bezprzewodowe słuchawki Parrot Zik 3.0

Kolejna edycja bezkonkurencyjnych słuchawek bezprzewodowych o konstrukcji wokółusznej, zamkniętej. Podobnie jak poprzednie odsłony słuchawek Zik, również trójki zostały zaprojektowane przez Philippe Starcka. Użytkownicy smartfonów docenią ich niewielkie wymiary i niską wagę (niecałe 280 g). Regulowany pałąk pozwala dostosować słuchawki do rozmiaru naszej głowy dzięki czemu będą one spoczywać na niej pewnie i stabilnie.

Zawartość zestawu

  • Słuchawki Parrot Zik 3.0
  • Baterię litowo-jonową 830 mAh
  • Ładowarka indukcyjna
  • Kabel jack 3,5 mm
  • Kabel micro USB
  • Futerał ochronny
  • Instrukcja obsługi

Słuchawki Parrot ZIK 3.0

To kolejna już edycja bezkonkurencyjnych słuchawek bezprzewodowych o konstrukcji wokółusznej, zamkniętej. Podobnie jak poprzednie odsłony słuchawek Zik, również trójki zostały zaprojektowane przez Philippe Starcka. Użytkownicy smartfonów docenią ich niewielkie wymiary i niską wagę (niecałe 280 g). Regulowany pałąk pozwala dostosować słuchawki do rozmiaru naszej głowy dzięki czemu będą one spoczywać na niej pewnie i stabilnie.

Dźwięk do słuchawek przesyłać można na trzy sposobny – bezprzewodowo przez Bluetooth, przewodowo (cyfrowo) przez USB lub przewodowo (analogowo) przez mini jack 3,5 mm - dzięki czemu słuchawki sprawdzają się idealnie nie tylko jako akcesorium do smartphone'a, ale znajdują swoje zastosowanie również w warunkach domowych.

Dzięki wbudowanym mikrofonom i procesorowi przetwarzającemu dźwięki słuchawki Parrot Zik 3.0 mają funkcję aktywnego usuwania szumu. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy używamy słuchawek w miejscach publicznych, pociągu, samolocie, samochodzie itp. Wtedy zewnętrzne szumy i drobne hałasy będą wyraźnie zredukowane, a komfort słuchania wzrośnie.

Czujnik obecności na głowie
Słuchawki Parrot Zik 3.0 wyposążone są w czujnik obecności na głowie, który sprawi że muzyka zostanie automatycznie zapauzowana w momencie gdy tylko zdjemiemy słuchawki. Dźwięk samoczynnie powróci do naszych uszu gdy tylko czujnik "stwierdzi", że znów mamy je na głowie.

Dotykowy panel sterowania
Do sterowania muzyką służy doktykowy panel umieszczony na zewnrznej stronie prawej słuchawki.
Podgłaszanie / przyciszanie - w tym celu należy przesunąć palcem pionowo - odpowiednio w górę lub w dół.
Zmiana utworu - aby zmienić utwór należy przesnuąć palcem w prawo lub lewo po dotykowym panelu.
Pauza - aby zatrzymać odtwarzanie muzyki wystarczy dotknąć panel w jego centralnej cześci.

Ładowanie indukcyjne
Dołączona do zestawu ładowarka indukcyjna pozwala na ładowanie słuchawek bez potrzeby podłączania ich przez port micro USB. Wystarczy położyć prawą słuchawkę na poduszce aby rozpocząć ładowanie baterii.

Dedykowana aplikacja

Do sterowania funkcjami słuchawek służy dedykowana aplikacja o nazwie Parrot Zik kompatybilna z systemami Adroid oraz iOS. Aplikacja współpracuje również ze smartwatchami. Przy jej pomocy łatwo sprawdzimy poziom naładowania akumulatora, a także zmienimy parametry korektora graficznego czy funkcji odpowiedzialnych za dźwięk przestrzenny lub tłumienie hałasu.

Equalizer został przedstawiony w bardzo czytelnej formie, która pozwala łatwo przełączać jego ustawienia pomiędzy najpopularniejszymi stylami muzycznymi. Jeśli predefiniowane ustawienia equalizera nam nie wystarczają możemy stworzyć własny preset ustawień lub pobrać inny, już gotowy z dostępnej w aplikacji biblioteki presetów. Znajdujące się w bibliotece konfiguracje często wydawane są przez samych muzyków/wykonawców dzięki czemu możemy cieszyć się ulubionym utworem w wersji jaką chciał nam przedstawić jego twórca.

Tłumienie hałasu odbywać może się w trybie pasywnym lub aktywnym. Ten pierwszy zagłusza jedynie uciążliwe dźwięki, które mogłoby negatywnie wpłynąć na odbiór muzyki. Podczas korzystania z niego użytkownik w dalszym ciągu słyszy stłumione dźwięki otoczenia, dzięki czemu jest bezpieczny np. podczas spaceru. Tryb aktywny całkowicie wygłusza hałasy otoczenia, a do naszych uszu dociera wówczas tylko dźwięk ze słuchawek.

Aplikacja Parrot Zik pozwala również na sterowanie efektem dźwięku przestrzennego. Do wyboru dostajemy cztery rodzaje pomieszczeń o różnej wielkości, dla każdego z nich można ustawić indywidualny kąt, z którego ma docierać do nas muzyka. Przykładowe konfiguracje widoczne są na zamieszczonych poniżej zrzutach ekranu.

Rozmowy telefoniczne
Słuchawki Parrot Zik 3.0 mogą być wykorzystywane do prowadzenia rozmów telefonicznych. W obie słuchawki wbudowany został zestaw mikrofonów przechwytujących dźwięk. Jeżeli aktywne będzie tłumienie szumów w trybie ulicznym ("Street Mode") to zarejestrowany dźwięk zostanie dodatkowo przepuszczony przez słuchawki co sprawi, że nasz głos będzie brzmiał bardziej naturalnie.

Przetwornik analogowo-cyfrowy (DAC)
Po podłączeniu słuchawek Parrot Zik 3.0 do komputera za pośrednictwem przewodu USB zostaną one wykryte i zainstalowane w systemie jako urządzenie odtwarzające. Przejmą one wówczas funkcje karty dźwiękowej, a wbudowany w słuchawki konwerter analogowo-cyfrowy (DAC) zadba aby użytkownik mógł cieszyć się muzyką w najwyższej jakości.

Wszystkie prawa zastrzeżone, amervox.com, 2021

Polska