Parrot Disco-Pro Ag

Przypominający jednopłatowy samolot, dron Parrot Disco Pro AG to kompleksowe rozwiązanie dla precyzyjnego rolnictwa. Dzięki dołączonej kamerze Sequoia, która przechwytuje obraz w kilku spektrach (także tych niewidocznych dla ludzkiego oka) dron pozwala monitorować przebieg procesu fotosyntezy, a na jego podstawie określić kondycje roślin i oszacować wielkość plonów.

Zawartość zestawu

  • Dron Disco-Pro Ag
  • Pilot Parrot Skycontroller 2
  • Plecak
  • Baterie 3 szt.
  • Oprogramowanie Pix4D Dag - roczna licencja
  • Oprogramowanie AirnovFirstPlus - roczna licencja
  • Okablowanie i ładowarki

Parrot Disco-Pro Ag

Parrot Skycontroller 2

Aby sterować dronem wystarczy smartphone/tablet z systemem operacyjnym Android lub iOS, bardziej komfortowe jest jednak zamontowanie wspomnianego telefonu lub tabletu w dołączonym do zestawu pilocie Skycontroller 2 i sterowanie za jego pomocą. Do połączenia dwóch urządzeń wystarczy kabel microUSB-USB, a dzięki specjalnemu uchwytowi telefon/tablet będzie stabilnie przymocowany do pilota pełniąc równocześnie rolę wyświetlacza. Warto też zaznaczyć, że wbudowana w pilot antena zdecydowanie wzmacnia sygnał WiFi wykorzystywany do komunikacji między Skycontrollerem a dronem - dzięki temu uzyskujemy zasięg nawet do 2 km.

Akumulator, w który wyposażony jest Skycontroller 2 pozwala na ok. 5 pełnych lotów (Parrotem Disco) nim będzie on wymagał ponownego naładowania. Drążki pilota działają analogowo dzięki czemu siła z jaką je wciskamy/przesuwamy znajduje swoje odwzorowanie w zachowaniu drona. Gdy np. wychylimy drążek maksymalnie do przodu dron ruszy przed siebie pełną prędkością, jeśli jednak drążek zostałby wychylony tylko do połowy - prędkość z jaką poleci dron będzie odpowiednio mniejsza.

Oprócz tych oczywistych funkcji pilota odpowiedzialnych za kierowanie dronem, na Skycontrollerze znajdziemy również ciekawe przyciski funkcyjne, odpowiedzialne m.in za: samoczynny start/lądowanie, automatyczny powrót drona w miejsce startowe, zmianę trybu wyświetlania menu czy sterowanie kamerą (kierunek, jasność itp.). Ciekawym smaczkiem jest również fakt, że wciśnięcie odpowiedniej kombinacji przycisków na pilocie pozwala wykonywać dronem widowiskowe ewolucje powietrzne takie jak np. beczka.


Free Flight Pro


Aplikacja mobilna dedykowana na telefony/tablety z systemami Android oraz iOS. Pozwala na korzystanie z podstawowej funkcjonalności drona jaką jest latanie z równoczesnym nagrywaniem materiału wideo. To właśnie przy jej pomocy możemy kontrolować drona i sprawić by "widziany" przez niego obraz pokazywany był na wyświetlaczu naszego urządzenia mobilnego.

Aplikacja wyświetla również masę innych przydatnych w pilotowaniu informacji takich jak np. prędkość, wysokość lotu, odległość w jakiej znajduje się od nas dron, siłę sygnału WiFi etc. Panel konfiguracyjny pozwala na regulację wielu parametrów związanych się z: poruszaniem drona, jakością nagrywanego wideo, czy określenie maksymalnej wysokości na jaką będzie mógł się wznieść nasz quadrocopter.

Funkcje zawarte w programie pozwalają wystartować Parrot Disco bezpośrednio z ręki - po włączeniu odpowiedniego trybu wystarczy podrzucić włączonego drona do góry, by ten zawisł w powietrzu. Aplikację zapewnia również obsługę gogli VR (brak w zestawie), w których możemy zamontować telefon aby uzyskać podgląd z perspektywy pierwszej osoby.

Funkcjonalność aplikacji Free Flight Pro rozbudować można poprzez przedstawione poniżej rozszerzenie:

Fly Plan - powala zaplanować tor lotu drona jeśli nie chcemy nim sterować manulanie. Dzięki czemu nagra on dokładnie to co zamierzaliśmy nagrać, bez naszej ingerencji w trakcie lotu.


Pix4D CaptureAirnovFirst +


Wszystkie prawa zastrzeżone, amervox.com, 2019

Polska